top of page

Історія профспілки освітян міста Тернополя

  Профспілка освітян міста Тернополя була створена в 1946 році і називалась “Профспілка працівників освіти і наукових установ”; протягом наступних років її назви змінювалися.

  З 1975 року профспілку освітян в місті Тернополі очолювали: Флентей Емілія Петрівна, Боганцева Валентина Василівна, Федорович Теодозія Зіновіївна, Власюк Людмила Володимирівна.    

  На ІІ Пленумі Профспілки працівників освіти і науки (21.11.1995 року) Тернопільський міський комітет профспілки реорганізований в Тернопільську міську раду профспілки працівників освіти і науки.

  4 жовтня 2000 року на позачерговій міській профспілковій конференції міська рада профспілки вийшла зі складу Тернопільської обласної ради профспілок і ЦК профспілки працівників освіти і науки України та згідно Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” стала незалежною, самостійною Профспілкою працівників освіти і науки м. Тернополя (зі статусом - місцева профспілка).  Головою Профспілки обрали Кухар Валентину Миколаївну.

  Протягом 1975-2016 років було проведено 12 звітно-виборних конференцій. Усі конференції дали позитивну оцінку діяльності міської ради Профспілки працівників освіти і науки. За цей період також було проведено ряд позачергових конференцій, масових акцій протестів, страйків та демонстрацій, які, в основному, здійснювалися з метою захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, як в місцевих органах влади, так і в державних структурах (1995, 1998, 2005, 2011, 2013 роки). Головні питання, які завжди піднімаються профспілкою, це - оплата праці освітян, недопущення порушення строків виплати зарплати, підвищення ставок тарифних розрядів.

  З 1996 по 2003 рік Профспілка працівників освіти і науки м. Тернополя випускала газету “Освітянська профспілка”, яка була додатком до обласної газети “Профспілкове життя ”. А з 2004 по 2012 рік випускався журнал “Інформаційний вісник Профспілки працівників освіти і науки м. Тернополя”.

  У 1998 році Профспілка працівників освіти і науки м. Тернополя вперше, як громадська організація, взяла участь у виборах до міської та обласної ради. Із 17 освітян, що балотувалися, депутатами стали 6. Серед них були як керівники навчальних закладів, так і активісти профспілки. На виборах 2002 року за підтримки Профспілки до міської ради пройшло 8 освітян із 22, що балотувалися.  

Профспілка працівників освіти і науки м. Тернополя зареєстрована в державному реєстрі громадських організацій, свідоцтво про реєстрацію №043 від 20.12.2000 року, та внесена у Єдиний державний реєстр юридичних осіб.

  11 листопада 2016 року Національна служба посередництва та примирення визнала Профспілку працівників освіти і науки м. Тернополя такою, що відповідає критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладання територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу (свідоцтво №005-12/19-Т від 11.11.2016р.).

bottom of page