top of page

Реформа освіти проти освітян


Новий закон «Про освіту» вводить стандарти європейської державної школи, де за кошти держави гарантується соціальна рівність та певний мінімум в отриманні освітніх послуг. Практично це означає, що держава зменшує видатки на освітні послуги для населення, понижує державні стандарти та гарантії якісної освіти для дітей внаслідок ліквідації шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов та інших предметів.

Нова формула субвенції на освіту фактично зменшує державне фінансування освіти в регіонах і перекладає значну частину видатків на місцеві бюджети.

Освітня субвенція покриває витрати лише на заробітну плату педагогічних працівників. Оплату інших видів педагогічної діяльності пропонується здійснювати органам місцевого самоврядування. Так, з місцевого бюджету заплановано оплачувати: поділ класів на групи при вивченні української та іноземних мов, утримання бібліотеки в школі, психолога, логопеда, соціального педагога, гурткова робота та групи продовженого дня.

Внаслідок такої політики в галузі освіти передбачається скорочення педкадрів: учителів іноземних мов та української мови, вихователів ГПД, керівників гуртків позакласної роботи, бібліотекарів та інших працівників.

Через недостатнє фінансування галузі освіти на 2018 рік зменшується доплата педагогічним працівникам за престижність професії.

Поновлюється практика відправлення педагогів та працівників школи у безоплатні відпустки.

Формула для обчислення освітньої субвенції для регіону:

У × 1/РНК × НП ×1/18 × ЗП,

де У – це кількість учнів;

РНК – розрахункова наповнюваність класів (тобто скільки учнів у середньому вчаться в класах у середніх школах певної адміністративно-територіальної одиниці; для обласних центрів – 27);

НП – навчальний план (тобто кількість годин на тиждень);

18 – кількість годин на тиждень на одну ставку;

ЗП – заробітна плата (на одну ставку вчителя на рік з нарахуваннями).

Featured Posts
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page